Capital Trader Magazine »  Mapa serwisu » Kontakt »                                       Jesteśmy najpopularniejszym serwisem finansowym w Polsce. Na gospodarce i finansach znamy się jak mało kto.

Capital Trader Magazine

Biznes, gospodarka i finanse. Serwis informacyjny.

margines

Strona główna                Optymalizacja podatkowa     Nieruchomości     Biznes w Polsce     Finanse     Forex     Raje podatkowe     Budownictwo     Bankructwa

Raport specjalny: Podział spadku, czyli co się komu należy po śmierci bliskiej osoby. Poradnik prawny dla początkujących Przeczytaj więcej »

 

Polub nas na Facebooku

sidebar

Sprawdź, co nowego na Facebooku:Najważniejsze wiadomości

sidebar

Pisanie biznes planu – czy można to zrobić samemu? »

Kredyty pod zastaw gruntów rolnych – czy banki nadal będą udzielały takich pożyczek? »

Doradztwo finansowe dla firm Poznań – kogo polecacie »

Wybór ubezpieczenia posagowego jest dość trudny. Podpowiadamy na co zwracać uwagę »

Czytaj także materiały

sidebar

forum


Pozostałe materiały

sidebar

Finansowanie startupów jak najlepiej to zrobić? Proszę o podpowiedź »
  Upadłość transgraniczna szansą dla osób zadłużonych nie tylko w Polsce. Poznaj szczegóły jej ogłaszania

sidebar

Wojciech MikołajewskiAktywność użytkowników serwisu: 3 komentarze

MICHAŁ KlSZCZAK
Dodano: Dziś

sidebar

polska złotówka

Zdjęcie na licencji CC 2.0 przez: Fox Wu

Ogłoszenie upadłości firmowej to trudne doświadczenie dla każdego przedsiębiorcy. Wiąże się to nie tylko wyceną majątku przedsiębiorstwa oraz osobistego, ale koniecznością spłaty pozostałego zadłużenia. Jednak osoby mogą uniknąć prowadzenia tej sprawy, przed polskim sądem, pod warunkiem, że prowadziły też interesy w innych krajach.

Czym jest upadłość transgraniczna i jak ją przeprowadzić?

Wszystko zależy od tego, czy zadłużenie przedsiębiorstwa nastąpiło w kraju należącym do wspólnoty europejskiej. Jeżeli dłużnik również na terenie innego państwa prowadził działalności i prowadził tam swoje centrum interesów życiowych to przeprowadzenie całej procedury jest dużo łatwiejsze. Najprościej więc mówiąc, jeżeli dłużnik mieszka poza Polską i tam prowadzi swoje życie rodzinne czy osobiste, ma również prawo tam ogłosić upadłość swojego przedsiębiorstwa.

To szansa dla osób pracujących poza granicami

Taka możliwość prawna, jaką jest upadłość transgraniczna, daje szansę osobą, które z różnych powodów zdecydowały się na emigrację do innego kraju. Dzięki temu nie są one skazane na długi proces w polskim sądzie, a mogą skorzystać z dodatkowych możliwości. Pytanie tylko ile przedsiębiorców będzie chciało wykorzystać tą furtkę i czy im się to rzeczywiście opłaci.

margines

Więcej: Właśnie na rynku ukazał się zmodernizowany Golf VII. Sprawdźmy co nowego w tym modelu »

margines

Materiał oceniony przez: 1 użytkownika serwisu

sidebar

Gravatar logoGość5698: Witam, przyznam, że bardzo się zainteresowałem waszym artykułem. Nie sądziłem, że jest coś takiego jak upadłość transgraniczna, to przyznam bardzo duża szansa choćby dla osób, które w Anglii czy w Niemczech prowadzą swoje działalności gospodarcze.

za 10 2

Pozostałe wiadomości w serwisie

sidebar

Biznes i ubezpieczenia finansowe, czyli czy warto zabezpieczać swoje przedsiębiorstwo przed nieprzewidzianymi zdarzeniami?

biznesmen

Upewnij się, czy twoja działalność gospodarcza jest przygotowana na prawdziwy kryzys. Przeczytaj, jakie polisy ubezpieczeniowe warto wykupić w TU, a jakie będą tylko stratą pieniędzy. Raport specjalny redakcji. System reklamy Test

przeczytaj


 
Capital Trader Magazine


Kopiowanie materiałów bez wyraźnej zgody administratora surowo wzbronione © Capital Trader Magazine Banki 24

Kontakt do nas »Finansowy Magazyn » Mapa serwisu »